Sık Sorulan Sorular
Sepet

Sık Sorulan Sorular

   Nasıl ürün satın alabilirim?

   “Tıbbi Cihaz Satış,Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği” gereği diş hekimi ve ilgili meslek grubu mensubu olduğunuz onaylandıktan sonra Klinikdepom içerisinde bulunan ürünleri alışveriş sepetinize atıp kredi kartı ya da havale/eft yoluyla ödeme yaptıktan sonra ürünler kargo ile size teslim edilecektir. 

    

   Aradığım ürünü nasıl bulurum?
   Sayfanın üst tarafında bulunan arama kutusuna istediğiniz ürünün ismini yazın. Listelenen sonuçlarda aradığınız ürüne tıklayıp o ürünü satan üyelerimizi görebilir, fiyat ve miat seçenekleriyle sıralama yaparak size en uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz. Arama kutusuna aynı zamanda kategori, marka veya kullanıcı isimleri de yazabilirsiniz.

    

   İstediğim ürünü buldum fakat stok olmadığı için satın alamıyorum. Ne yapmalıyım?
   Ürünü "Beklediklerime Ekle" butonuna tıklayarak beklediklerim listenize kaydedebilirsiniz. Bu listeye kaydettiğiniz ürünler için yeni ilan eklendiğinde size haber veririz.

    

   Yukarıda bulunan “Teklif İste” butonuna tıklayarak ilgili adımları izleyerek stok bulamadığınız ürün için sistemimizdeki mağazalara iletmemiz için teklif isteyebilirsiniz.

    

   Satıcı mağazaların diğer ürünlerini nasıl görebilirim?
   Arama kısmında satıcı mağaza adı ile arama yaparak ya da ürün sayfalarındaki satıcı mağaza adına tıklayarak satıcı mağazalarımızın mağaza sayfalarına ulaşabilir ve listeledikleri diğer ürünleri görebilirsiniz. Ayrıca ürün ya da ilan sayfalarından satıcı mağaza adına tıkladığınızda da satıcı mağazanın ürünlerini listelediği sayfaya ulaşabilirsiniz. 

    

   Alıcılar Klinikdepom’da, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi HakkındaKanun madde 3/3 uyarınca satış işleminden önce Alıcılar ile Satıcının bilgilerinin paylaşılmadığını bildiklerini ve bu kapsamda bir taleplerinin bulunmadığını kabul ve beyan ederler.

    

   Nasıl ödeme yapabilirim?
   Ödemelerinizi "Klinikdepom Güvenli Ödeme Sistemi" aracılığıyla eft/havale,bireysel, ticari kredi kartları, sanal kartlar ve banka kartlarıyla yapabilirsiniz.

   Satın alma işleminizi tamamladığınız zaman size bir ödeme onayı e-postası gönderilir. Daha sonra sırasıyla satıcının siparişinizi onaylanması, siparişinizin kargoya teslim edilmesi ve alışverişinizin tamamlanması aşamalarında e-postayla bilgilendirilirsiniz. 

   Yapılan ödeme Klinikdepom'un yönettiği havuz hesabında tutulur ve alıcı onayı sonrasında satıcıya aktarılır.


   Klinikdepom'da Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

   Evet, Klinikdepom'da ürün sana ulaşıp sen onay verene kadar ödemen depoya aktarılmaz, BDDK lisanslı ödeme kuruluşunun güvenli hesabında bekletilir.


   Ödemeler ne zaman satıcıya aktarılır?

   Alıcıların yapmış olduğu ödemeye ilişkin tutar, alıcıların ürünlerin ellerine güvenli bir şekilde ulaştığını onayladıkları ve teslim sürecine bir itirazı olmadığı takdirde ödeme tarihinden itibarem en geç 9 gün sonra olmak koşulu ile satıcının hesabına otomatik olarak aktarılır. 


   Siparişimle ilgili bir problem olduğunda ne yapmam gerekir?
   Öncelikle İptal ve İade Koşulları'na göz atmanızı rica ederiz. Buradaki durumlara göre işlem yapabilir, canlı yardım ya da iletişim numaralarımız üzerinden her zaman bize ulaşabilirsiniz.


   Nasıl iade yapabilirim?
   Alıcılar iade süreci ile ilgili her zaman canlı destek bölümü üzerinden ya da iletişim numaralarımız üzerinden Klinikdepom müşteri hizmetleri ekibiyle iletişim kurulmalıdır. İade edilecek ürünler iade faturasıyla birlikte (toplu iade için orijinal fatura ile birlikte) Klinikdepom’un vereceği kargo kodu kullanılarak anlaşmalı kargo üzerinden yollanmalıdır. Aksi takdirde kargo sırasında oluşabilecek kaybolma gibi problemlerden alıcı sorumlu olacaktır.


   Ne kadar kargo ücreti öderim?  
   Satıcı tarafından kargo kampanyası yapılmadığı durumlarda alıcı, satıcı başına sabit kargo ücretini ve gerekli hallerde ek kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

   Satıcıların bedava kargo yaptığı hallerde ise alıcının kargo ödeme yükümlülüğü söz konusu değildir. 


   Her satıcı için ayrı kargo ücreti mi ödemem gerekiyor?
   Evet. Verdiğiniz siparişler tek bir merkezden değil Türkiye’nin bütün illerinde bulunan satıcılar tarafından gönderilmektedir. Bu nedenle sipariş verdiğiniz her farklı satıcı için ayrı kargo ücreti alınır. Bu uygulama N11, HepsiBurada veya GittiGidiyor gibi pazar yeri modeliyle işleyen bütün sitelerde standarttır.


   Klinikdepom'da nasıl daha karlı alışveriş yaparım?
   Satın almak istediğiniz ürünleri tek bir üyemizden alarak ödeyeceğiniz kargo ücretini düşürebilir ya da üyelerimizin uygulamış olduğu bedava kargo kampanyalarından faydalanmak için daha büyük siparişler verebilirsiniz.