İptal ve İade İşlemleri
Sepet

İptal ve İade İşlemleri

Sitemiz üyeleri tüketici olmadıklarından, iki ticari yapı arasında yapılan tüm alışverişlerde olduğu gibi, sadece ürün hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. şekilde ulaştıysa iade edebilirsiniz. Böyle bir durum varsa, iade / değişim sürecinin başlaması için Müşteri Hizmetleri ekibimize gerekçe ve görsel kanıt sunmanız bekleniyor. İadeniz ekibimiz tarafından onaylandığı takdirde, ürünü iade edebilirsiniz.


Ürünü iade etmek için ne kadar zamanım var*

Ürün iadesini için herhangi bir sebep göstermeksizin 14 gün içinde gerçekleştirebilirsiniz.


İade talebinden sonra ürünü göndermek için ne kadar zamanım var?

Ekibimize iade başvurusunda bulunmanızdan itibaren en geç 5 (beş) gün içerisinde ürünü kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor.


İade / değişim kargosunu gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

İade / değişim sürecinde ürünün daha fazla hasar almaması için gerekli önlemleri almanızı ve ürünü korunaklı bir şekilde göndermenizi rica ediyoruz.


İade / değişim kargosunu kim öder?

Hasarlı ve eksik/yanlış ürün teslimatlarından kaynaklı iadelerde iade kargosunu satıcı mağaza karşılar. Mağaza kaynaklı olmayan durumların iade kargosu alıcı tarafından karşılanır.


Para iademi ne zaman alırım?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün satıcının eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre en geç 9 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.


Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.


Kargom hasarlı geldi, teslim almalı mıyım?

Kargonuz ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. şekilde geldiyse, kargo şirketinden teslim almamanız, tutanak tutturmanız ve kutunun hasarlı kısmının fotoğraflarını ekibimizle paylaşmanız gerekiyor.


Kargom hasarlı geldi ve teslim aldım. Ne yapmalıyım?

Tutanak tutturduktan sonra, kutunun iç ve dış kısmının fotoğraflarını çekip Müşteri Hizmetleri ekibimize ya da destek@klinikdepom.com adresine e-mail göndermeniz gerekiyor. Bu sayede ekibimiz satıcının kargolama / paketleme şeklini görebilecek ve ürünlerin korunaklı paketlenip paketlenmediğini belgeleyebilecektir. Kutunun teslimi anında tutanak tutturamadıysanız, aynı gün içinde kargo şubesine uğrayıp bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Siparişim henüz satıcı tarafından onaylanmadı, iptal edebilir miyim?

Evet. Ürün satıcı tarafından onaylanıp hazırlanma aşamasına geçmediyse, Sipariş Detayı sayfanızdan siparişinizi iptal edebilirsiniz. Yaptığınız ödeme, bankanızın iade politikasına göre en geç 9 iş günü içinde hesabınıza iade edilir.


Siparişim tamamlandı, ödemem aktarıldı, ürünü iade edebilir miyim?

Hayır. Ancak bu durumun istisnaları mevcut. Tıbbi cihazlarda, alıcı olarak ürünün bozuk olduğunu kanıtlarsanız 3 ay içinde iade edebilirsiniz. Ek olarak, sıradışı bir kargo gecikmesi sebebiyle ürün elinize geçmeden sipariş tamamlandıysa, üründe bir sorun tespit etmeniz halinde, Müşteri Hizmetleri ekibiyle bağlantı kurup iade işlemini başlatabilirsiniz.


Ürün ayıplı olmadığı halde, satıcıya ulaşıp iade talebinde bulunabilir miyim?

Eğer siparişiniz tamamlanıp ödemeniz aktarılmadıysa, elbette. İade talebinizi iletmek için satıcıya mesaj atabilirsiniz. Satıcının onayını alırsanız, kargo bedelini karşılayarak ürünü iade edebilirsiniz. İlk gönderimin bedelinin tarafınıza iade edilmeyeceğini eklemek isteriz. Bu yolu tercih ederseniz, Müşteri Hizmetleri ekibimizi haberdar etmeyi lütfen ihmal etmeyin.


Hangi ürünler iade kabul edilemez?

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler,

ve Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.